Vintage czy nowoczesność: Jak łączyć różne style?

Vintage czy nowoczesność: Jak łączyć różne style?

Jeżeli tylko chcemy, przestrzeń wokół nas może stać się miejscem, gdzie przeszłość będzie łączyć się z nowoczesnością. Oczywiście trzeba jednak pamiętać o tym, że wszystko powinno odbywać się z uwzględnieniem określonych zasad.

Przede wszystkim styl vintage charakteryzuje się zamiłowaniem do kontrastów. Nieschematyczne połączenia mogą dotyczyć materiałów, kolorów czy form. Niektórzy mogą powiedzieć, że łączenie jednego z drugim to szaleństwo i jest w tym trochę racji.

Połączenie przeszłości z teraźniejszością to coś, co musi zostać umiejętnie przeprowadzone. Możliwości mamy sporo, czego przykładem jest choćby postawienie na meble i bibeloty z poprzednich epok. Takie rozwiązanie jest równoznaczne z odrobiną przytulności. Ważne jest też to, że vintage można określić stylem, w przypadku którego ludzie mają sporą swobodę.

Zauważalne jest też np. to, że należy unikać przepychu i nagromadzenia detali. Mniej znaczy więcej (lepiej zdecydować się na jeden mocny akcent) świetnym rozwiązaniem są m.in. awangardowe narzuty.