Jak dobierać dodatki do ubioru?

Jak dobierać dodatki do ubioru?

Wiele osób ma problem z doborem dodatków do swoich codziennych stylizacji. Mnóstwo pań narzeka nawet, że unika biżuterii, pasków, apaszek z uwagi na to, iż boją się, że ich outfity będą niespójne lub przesadzone. Jak się okazuje w praktyce, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by nie tylko na co dzień, ale również na specjalne okazje tworzyć zestawy, które będą stylowe, oryginalne i niezwykle efektowne. Jak dobierać dodatki do ubioru? Poniżej kilka sprawdzonych wskazówek i to nie tylko dla pań!

Klasyczne, dobre jakościowo dodatki obronią się same

Kobiety, jak i mężczyźni powinni pamiętać o zasadzie, iż liczy się jakość dodatków, a nie ich ilość. Warto mieć w swojej szafie więc jeden lub dwa ale naprawdę dobrze wykonane, ponadczasowe dodatki, które można wykorzystać do wielu zestawów. I nie zawsze musi to być dodatek od znanego projektanta. Czasami lepiej postawić na mniej znaną firmę, która jednak stawia na najlepsze materiały i precyzyjne wykonanie.

Jeden dobry, ponadczasowy pasek do sukienki, czy też klasyczny, minimalistyczny zegarek do garnituru z pewnością dopełnią cały outfit i sprawią, że całość będzie prezentowała się naprawdę dobrze. Dlatego też, w naszych szafach nie powinno zabraknąć pasków w kolorze czarnych, brązowym i białym z subtelną klamrą, wykonanych z naturalnej skóry. Obowiązkowo też trzeba postawić na biżuterię, która będzie ponadczasowa i która sprawdzi się w wielu zestawach (zarówno tych na co dzień, ja i na wieczór).

W przypadku pań – z pewnością przyda się jedna stylowa torebka, która będzie niezawodnie służyć kobietom przez wiele lat. Dodatkowo, warto mieć w swojej szafie świetnie wykonany szal lub efektowną apaszkę (w subtelnym wzorze), które idealnie dopełnią nawet te najprostsze stylizacje.