W co się bawić z dzieckiem w domu? Sprawdź, jak miło spędzić czas!

W co się bawić z dzieckiem w domu? Sprawdź, jak miło spędzić czas!

Spędzanie czasu wolnego ze swoim dzieckiem w domu nie musi wiązać się z siedzeniem przed telewizorem czy z telefonem w ręku. Wręcz przeciwnie. Zróbcie coś wspólnie, zaplanujcie zabawę i uwolnijcie swoją kreatywność. Jest mnóstwo ciekawych zajęć, które możecie robić, siedząc w domu. Oto kilka propozycji, które pozwolą Wam zbliżyć się do siebie, a jednocześnie wywołają uśmiech na Waszych twarzach. Sprawdź, w co bawić się z dzieckiem w domu.

Co robić z dzieckiem w domu?

Nie zawsze pogoda sprzyja aktywności i zabawie na świeżym powietrzu, dlatego też warto wykorzystać czas w domu na fajną rozrywkę. Możecie zagrać w planszówki, które pobudzają wyobraźnię, zmuszają do logicznego myślenia, ale też uczą najmłodszych rywalizacji i podejmowania własnych decyzji. To wspaniała okazja, by całą rodziną usiąść przy stole, śmiać się i wygrywać.

Dobrym sposobem na zabawę z dzieckiem w domu jest rękodzieło. Możecie razem malować, zrobić z plasteliny ludziki lub przygotować samodzielnie ramki, w których zawisną Wasze zdjęcia. Robótki ręczne ćwiczą cierpliwość, ale też pomagają skupić się na osiągnięciu celu. Przy okazji może się okazać, że Twoje dziecko ma zdolności, których wcześniej nie zauważyłeś.

Zabawy dopasowane do wieku i zainteresowań malucha

To, w co się będziesz bawić z dzieckiem w domu, powinno być uzależnione od wieku i zainteresowań Twojej pociechy. Dostępnych jest wiele ciekawych gier edukacyjnych, które są przeznaczone dla konkretnych grup wiekowych. Pamiętaj, by wybierać zabawki bezpieczne, które pomagają rozwijać zdolności poznawcze.

Możecie wspólnie przygotować coś do jedzenia. Dla mniejszych dzieci możesz kupić zestawy kuchenne, w których maluszek będzie symulować gotowanie, a Ty obok będziesz stać, używając wyposażenia kuchennego. Jeśli dziecko jest starsze, to niech Ci pomoże. Upieczcie razem ciastka, udekorujcie je i usiądźcie wspólnie do stołu z kubkiem kakao, by się nimi delektować.

Wspólne spędzanie czasu w domu – zaplanujcie kreatywne zabawy

Jeśli nadal nie wiesz, w co się możesz bawić z dzieckiem w domu, a chcesz, by ten czas był pełen rozrywki, to zabawcie się w kalambury. Nie potrzebujecie do tego zabawek ani specjalnych akcesoriów, a wymyślanie haseł i ich odgadywanie może być fascynującą przygodą.

Możecie także trochę się poruszać i wspólnie potańczyć. Wymyślcie razem układ choreograficzny i trenujcie kroki, by udoskonalić Wasz taniec. Wspólnie możecie też układać puzzle, które następnie można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.

Jest mnóstwo opcji, by spędzić czas z dzieckiem w domu. Razem pomyślcie, co chcecie robić, zdecydujcie, czy wolicie zabawy edukacyjne, a może chcecie się pośmiać. Na pewno czas wspólnie spędzony będzie niesamowitym doznaniem i zbliży Was do siebie.