Jak dobrze wykorzystać mała przestrzeń?

Jak dobrze wykorzystać mała przestrzeń?

Organizacja małej przestrzeni wcale nie musi być takim kłopotliwym zadaniem. Wystarczy dobry plan i można zacząć aranżację.

Niezależnie od tego czy jest to kuchnia, sypialnia, pokój dzienny lub inne pomieszczenie, należy wybierać małe i lekkie. Masywne wyposażenie będzie przytłaczać całą przestrzeń, co też może negatywnie wpłynąć na odczucia domowników. Dobierając meble, należy kilka razy przemyśleć kwestię tego, co faktycznie w tym miejscu może się przydać. Tak, aby jak najmniej zagracać daną przestrzeń, co też może utrudniać komunikację.

W małych przestrzeniach doskonale sprawdza się styl minimalistyczny-nowoczesny. To proste formy i brak jakichkolwiek zbędnych dekoracji. W ten sposób całe pomieszczenie nie wydaje się tak mocno przeładowane. Dodatkowo, podczas aranżacji, należy postawić na jasne kolory, które będą w stanie optycznie powiększyć całe pomieszczenie.

Do kuchni i innych pokoi można zaprosić meble z lakierowanymi frontami, które odbijają światło, co pomoże uzyskać efekt głębi.