Jak Koreanki dbają o skórę?

Jak Koreanki dbają o skórę?

Mieszkanki Korei znane są z porcelanowej cery. Idealnie gładka skóra, brak widocznych zmarszczek i dyskretny rumieniec, to cechy wyróżniające Azjatki. Jak zatem Koreanki dbają o skórę? Przede wszystkim stosują codzienne rytuały pielęgnacyjne. Używają naturalnych kosmetyków, dbają o prawidłowe nawodnienie i o sen. Warto przyjrzeć się koreańskim rytuałom piękna, by cieszyć się nieskazitelną cerą. 

Sekret urody Koreanek w kilku krokach

Dzień każdej Koreanki zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. W tym celu stosują toniki na bazie wody różanej. Następny krok to nawilżenie. Delikatne serum z wyciągiem z owsa, ryżu lub płatków róż oprócz pięknego zapachu, zawiera skoncentrowane składniki nawilżające.

Koreanki uwielbiają naturalny wygląd. Dlatego stosują minimum kosmetyków kryjących i do makijażu. Podkład musi być niezwykle lekki. Zapewnia krycie niedoskonałości, ale też nie obciąża skóry. Lekkostrawna dieta powoduje, że Koreanki rzadko miewają problemy z wypryskami.

Z tego powodu nie muszą stosować grubej warstwy makijażu. Mineralne pudry i dobrej jakości róże są dopełnieniem codziennego rytuału pielęgnacji skóry.

Zobacz także:

Jak dobrać pod siebie makijaż?